  • D38999/26KD15SC
D38999/26KD15SC
advertisement
Manufacturer No:
D38999/26KD15SC
Manufacturer:
SOURIAU-SUNBANK
HK JDW NO:
766-D38999/26KD15SC
Description:
Plug, Female Sockets Stainless Steel Free Hanging (In-Line) 15 Positions Crimp Gold Passivated Bulk C Threaded
Step5Bar-code shipping tag
D38999/26KD15SC
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
    Stainless Steel
  • Insert Material
    Thermoplastic
  • Operating Temperature
    -65°C~200°C
  • Series
    Military, MIL-DTL-38999 Series III
  • Feature
    Coupling Nut
  • Connector Type
    Plug, Female Sockets
  • Number of Positions
    15
  • Applications
    Aviation, Marine, Military
  • Mixed Contacts
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Current Rating (Amps)
    7.5A 13A