  • D38999/24JG41AC
D38999/24JG41AC
advertisement
Manufacturer No:
D38999/24JG41AC
HK JDW NO:
795-D38999/24JG41AC
Description:
Pin, Receptacle Composite 41 Positions
Step5Bar-code shipping tag
D38999/24JG41AC
    Select All
  • Insulation Material
    Silicone
  • Shell Material
    Composite
  • Weight
    32.2g
  • Connector Type
    Pin, Receptacle
  • Number of Positions
    41
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Number of Contacts
    41
  • Plating
    Cadmium
  • Number of Power Positions
  • Insulation Diameter
    2.11 mm
  • Preloaded
    No
  • Assembly Length
    33.02mm
  • Durability Rating
    500 cycles
  • Feedthrough Type
    No
  • Panel Thickness
    3.2mm