  • D38999/24JF32PN
D38999/24JF32PN
advertisement
Manufacturer No:
D38999/24JF32PN
HK JDW NO:
795-D38999/24JF32PN
Description:
Pin, Receptacle Composite Crimp Bulk Straight
Step5Bar-code shipping tag
D38999/24JF32PN
    Select All
  • Backshell Type
    SOLID
  • Environmental Characteristics
    CORROSION/ENVIRONMENT RESISTANT
  • Shell Size
    F
  • Plating
    Cadmium
  • Coupling Type
    THREADED
  • Number of Power Positions
    32
  • Insulation Diameter
    2.11 mm
  • Assembly Length
    33.02mm
  • Durability Rating
    500 cycles
  • Feedthrough Type
    No
  • Panel Thickness
    3.2mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Jam Nut
  • Insulation Material
    Silicone
  • Shell Material
    Composite
  • Weight
    26.943387g
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Pin, Receptacle
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C