  • D38999/20MF32SN-LC
D38999/20MF32SN-LC
advertisement
Manufacturer No:
D38999/20MF32SN-LC
HK JDW NO:
61-D38999/20MF32SN-LC
Package:
Description:
Receptacle Housing Composite Panel Mount Electroless Nickel 32 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included Military, MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
Quantity:
In Stock : 14386
Step5Bar-code shipping tag
D38999/20MF32SN-LC
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Wall
    Flange
  • Contact Shape
    Circular
  • Shell Material
    Composite
  • Operating Temperature
    -65°C~200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    Military, MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Receptacle Housing
  • Type
    For Female Sockets
  • Number of Positions
    32
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Gender
    Female
  • Fastening Type
    Threaded
  • Contact Type
    Crimp
  • Orientation
    N (Normal)
  • Shielding
    Shielded
  • Ingress Protection
    Environment Resistant
  • Depth
    36.9mm
  • Shell Finish
    Electroless Nickel
  • Shell Size - Insert
    19-32
  • Number of Contacts
    32
  • Housing Color
    Silver
  • Note
    Contacts Not Included
  • Contact Size
    20
  • Plating
    Electroless Nickel
  • Shell Size, MIL
    F
  • Length
    32.69mm