  • D2TO035C10R00JRE3
D2TO035C10R00JRE3
advertisement
Manufacturer No:
D2TO035C10R00JRE3
HK JDW NO:
875-D2TO035C10R00JRE3
Datasheet:
D2TO035C10R00JRE3
Description:
FIXED RESISTOR D2TO35 Series, Thick Film, 10Ohm, ±5%, -55°C~175°C
Step5Bar-code shipping tag
D2TO035C10R00JRE3
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    D2TO35
  • Size / Dimension
    0.398Lx0.346W 10.10mmx8.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    Gull Wing
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Power Rating
    35W
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    5.08mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    500V
  • Size Code
    4135
  • Height Seated (Max)
    0.189 4.80mm