  • D2TO035C10R00FRE3
D2TO035C10R00FRE3
advertisement
Manufacturer No:
D2TO035C10R00FRE3
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-D2TO035C10R00FRE3
Package:
TO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Datasheet:
D2TO035C10R00FRE3
Description:
D2TO35 Series, Thick Film, 10Ohms, 35W, ±1%, -55°C~175°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
D2TO035C10R00FRE3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    TO-263 (D2Pak)
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    D2TO35
  • Size / Dimension
    0.398Lx0.346W 10.10mmx8.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    10Ohms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    35W
  • Power Rating
    35W
  • Max Power Dissipation
    35W
  • Height
    4.8006mm
  • Height Seated (Max)
    0.189 4.80mm
  • Length
    10.1092mm
  • Width
    8.7884mm