  • D2TO020C22R00FTE3
D2TO020C22R00FTE3
advertisement
Manufacturer No:
D2TO020C22R00FTE3
HK JDW NO:
875-D2TO020C22R00FTE3
Datasheet:
D2TO020C22R00FTE3
Description:
D2TO20 Series, Thick Film, 22Ohms, 20W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 116
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
D2TO020C22R00FTE3
    Select All
  • Power (Watts)
    20W
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    20W
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Depth
    15.4mm
  • Military Standard
    Not
  • Height
    4.8006mm
  • Height Seated (Max)
    0.189 4.80mm
  • Length
    10.5mm
  • Width
    8.7884mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
    TO-263 (D2Pak)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    D2TO20
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.398Lx0.346W 10.10mmx8.80mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    22Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C