  • D16EER12KREDRED
D16EER12KREDRED
advertisement
Manufacturer No:
D16EER12KREDRED
HK JDW NO:
239-D16EER12KREDRED
Package:
Datasheet:
D16EER12KREDRED
Step5Bar-code shipping tag
D16EER12KREDRED
  • Operating Temperature
    -20°C~55°C
  • Voltage - Rated DC
    24V
  • Current Rating (Amps)
    8A AC 6A DC
  • Current Rating
    6A
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Round, Button
  • Circuit
    DPDT
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 16.00mm Dia
  • Color - Actuator/Cap
    Red
  • Illumination Voltage (Nominal)
    24VDC