  • D13008VFBL25V
D13008VFBL25V
advertisement
Manufacturer No:
D13008VFBL25V
HK JDW NO:
668-D13008VFBL25V
Package:
100-BFQFP
Datasheet:
D13008VFBL25V
Description:
ROMless H8/300H 16-Bit Microcontroller H8® H8/300H Series D13008 100 Pin 25MHz 100-BFQFP
Step5Bar-code shipping tag
D13008VFBL25V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    100-BFQFP
  • Number of Pins
    100
  • Supplier Device Package
    100-QFP (14x14)
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2007
  • Series
    H8® H8/300H
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Max Operating Temperature
    75°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Frequency
    25MHz
  • Base Part Number
    D13008
  • Interface
    SCI
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    35
  • Speed
    25MHz
  • RAM Size
    4K x 8
  • Memory Type
    ROMless
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~3.6V