  • D12392TE20V
D12392TE20V
advertisement
Manufacturer No:
D12392TE20V
HK JDW NO:
668-D12392TE20V
Datasheet:
D12392TE20V
Description:
ROMless H8S/2000 16-Bit Microcontroller H8® H8S/2300 Series D12392 120 Pin 20MHz 120-TQFP
Quantity:
In Stock : 2101
Step5Bar-code shipping tag
D12392TE20V
  • Frequency
    20MHz
  • Base Part Number
    D12392
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • RAM Size
    8K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    4.5V~5.5V
  • Core Processor
    H8S/2000
  • Peripherals
    DMA, POR, PWM, WDT
  • Program Memory Type
    ROMless
  • Core Size
    16-Bit
  • Connectivity
    SCI, SmartCard
  • Data Converter
    A/D 8x10b; D/A 2x8b
  • Watchdog Timer
    Yes
  • Access Time
    20 μs
  • Data Bus Width
    16b
  • Number of Timers/Counters
    8
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C TA