  • CZRER52C5V1
CZRER52C5V1
advertisement
Manufacturer No:
CZRER52C5V1
HK JDW NO:
186-CZRER52C5V1
Package:
0503 (1308 Metric)
Datasheet:
CZRER52C5V1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CZRER52C5V1
    Select All
  • Zener Current
    5mA
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    0503 (1308 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Power Dissipation
    150mW
  • Base Part Number
    CZRER52C5V1
  • Case Code (Metric)
    1308
  • Case Code (Imperial)
  • Impedance
    60Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 800mV
  • Power Dissipation
    150mW
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Max Reverse Leakage Current
    100nA
  • Impedance-Max
    60Ohm
  • Reference Voltage
    5.1V
  • Zener Voltage
    5.1V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Voltage Tolerance
    5%