  • CZRER52C11
CZRER52C11
advertisement
Manufacturer No:
CZRER52C11
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-CZRER52C11
Package:
0503 (1308 Metric)
Datasheet:
CZRER52C11
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CZRER52C11
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0503 (1308 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Subcategory
    Voltage Reference Diodes
  • Max Power Dissipation
    150mW
  • Base Part Number
    CZRER52C11
  • Case Code (Metric)
    1308
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Elements
    1
  • Impedance
    20Ohm
  • Element Configuration
    Single
  • Diode Type
    ZENER DIODE
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 8.5V
  • Power Dissipation
    150mW
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Max Reverse Leakage Current
    100nA
  • Impedance-Max
    20Ohm
  • Reference Voltage
    11V
  • Zener Voltage
    11V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Voltage Tolerance
    5%
  • Zener Current
    5mA