  • CYW150OXC
CYW150OXC
advertisement
Manufacturer No:
CYW150OXC
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-CYW150OXC
Package:
56-BSSOP (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
CYW150OXC
Description:
IC CLOCK 440BX AGP 56SSOP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CYW150OXC
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to CYW150OXC.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    56-BSSOP (0.295, 7.50mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    56
  • Weight
    50.008559mg
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    1998
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    56
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.635mm
  • Base Part Number
    CYW150
  • Output
    Clock
  • Number of Elements
    2
  • Number of Circuits
    1
  • Frequency (Max)
    150MHz
  • Input
    Clock, Crystal
  • Ratio - Input:Output
    2:33
  • PLL
    Yes
  • Differential - Input:Output
    No/No
  • Telecom IC Type
    TELECOM CIRCUIT
  • Main Purpose
    Intel CPU Servers
  • Width
    7.5057mm