  • CY8C26443-24PVIT
CY8C26443-24PVIT
advertisement
Manufacturer No:
CY8C26443-24PVIT
HK JDW NO:
217-CY8C26443-24PVIT
Package:
28-SSOP (0.209, 5.30mm Width)
Datasheet:
CY8C26443-24PVIT
Description:
16KB 16K x 8 FLASH M8C 8-Bit Microcontroller PSOC®1 CY8C26xxx Series CY8C26443 28 Pin 24MHz 28-SSOP (0.209, 5.30mm Width)
Quantity:
In Stock : 3822
Step5Bar-code shipping tag
CY8C26443-24PVIT
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    28-SSOP (0.209, 5.30mm Width)
  • Number of Pins
    28
  • Supplier Device Package
    28-SSOP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2005
  • Series
    PSOC®1 CY8C26xxx
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    24MHz
  • Base Part Number
    CY8C26443
  • Interface
    SPI, UART, USART
  • Max Supply Voltage
    5.25V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Memory Size
    16kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    24
  • Speed
    24MHz
  • RAM Size
    256 x 8
  • Memory Type
    FLASH
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~5.25V