  • CY8C21434-24LKXIT
CY8C21434-24LKXIT
advertisement
Manufacturer No:
CY8C21434-24LKXIT
HK JDW NO:
699-CY8C21434-24LKXIT
Package:
32-UFQFN Exposed Pad
Datasheet:
CY8C21434-24LKXIT
Description:
8KB 8K x 8 FLASH M8C 8-Bit Microcontroller PSOC®1 CY8C21xxx Series 32-UFQFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 7489
Step5Bar-code shipping tag
CY8C21434-24LKXIT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    32-UFQFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    32-QFN (5x5)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PSOC®1 CY8C21xxx
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    28
  • Speed
    24MHz
  • RAM Size
    512 x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.4V~5.25V