CY7C63903-PVXC
CY7C63903-PVXC
217-CY7C63903-PVXC
20-SSOP (0.209, 5.30mm Width)
4V~5.5V CMOS USB 2.0 GPIO, SPI Controllers Interface ICs DUAL CY7C63903 Controller 0.65mm 20-SSOP (0.209, 5.30mm Width)
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
CY7C63903-PVXC Overview
There is a package called 20-SSOP (0.209, 5.30mm Width) that contains it, and you can find it there. Keeping the temperature at 0°C~70°C will ensure reliable operation. With a 4V~5.5VV power source, you should be able to use it. There are 28 terminations in this circuit. 5V is the supply voltage that enables high efficiency. In the world of numbers, it is a member of the CY7C63903 family. 40mA is the supply current for the gadget. The clock of the device runs at {0} frequency. Featuring copper construction, this electrical component belongs to the enCoRe?II series. This component has a 5V power supply. Additionally, the ALSO OPERATES AT 4V MINIMUM SUPPLY number can be generated with this device. It has a number of 24I/Os.
CY7C63903-PVXC Features
24MHz clock frequency
CY7C63903-PVXC Applications
There are a lot of Cypress Semiconductor Corp CY7C63903-PVXC Controllers Interface ICs applications.
- PLCs
- Medical Devices
- Smart Elevators
- Smartphone motherboard
- Storage, Datacenter
- Laptops
- Docking Stations
- Printers
- Embedded Systems
- AC?DC PD 3.0 Compliant Adapters
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
CY7C63903-PVXC
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
Cypress Semiconductor Corp217-CY7C65634-28LTXC28-WFQFN Exposed Pad2-3 Days-Add Compare
Cypress Semiconductor Corp217-CY7C65210-24LTXI24-UFQFN Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
Cypress Semiconductor Corp217-CY7C65630-56LTXC56-VFQFN Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
Cypress Semiconductor Corp217-CY7C65632-28LTXCT28-WFQFN Exposed Pad2-3 Days-Add Compare
Maxim Integrated503-DS2482S-100+8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Microchip Technology536-MCP2515-I/ST20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Microchip Technology536-ENC28J60/SS28-SSOP (0.209, 5.30mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Cypress Semiconductor Corp217-CY7C65631-56LTXI56-VFQFN Exposed Pad2-3 Days-Add Compare
Cypress Semiconductor Corp217-CY7C65632-28LTXC28-WFQFN Exposed Pad2-3 Days-Add Compare
Cypress Semiconductor Corp217-CY7C63803-SXC16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 Days-Add Compare
Cypress Semiconductor Corp217-CY7C63813-SXC18-SOIC (0.295, 7.50mm Width)2-3 Days-Add Compare
Cypress Semiconductor Corp217-CY7C68001-56PVXC56-BSSOP (0.295, 7.50mm Width)2-3 DaysAdd Compare