  • CY7C2670KV18-550BZI
CY7C2670KV18-550BZI
advertisement
Manufacturer No:
CY7C2670KV18-550BZI
HK JDW NO:
217-CY7C2670KV18-550BZI
Description:
Surface Mount 165 Pin Memory IC CY7C2670 144 Mb kb 1.14A mA 36b b
Quantity:
In Stock : 15839
Step5Bar-code shipping tag
CY7C2670KV18-550BZI
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    2003
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Active
    165
  • Terminal Finish
    Tin/Lead/Silver (Sn/Pb/Ag)
  • Additional Feature
    PIPELINED ARCHITECTURE
  • Voltage - Supply
    1.7V~1.9V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    220
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    CY7C2670
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Memory Size
    144Mb 4M x 36
  • Nominal Supply Current
    1.14A
  • Clock Frequency
    550MHz