  • CY7C2570KV18-400BZC
CY7C2570KV18-400BZC
advertisement
Manufacturer No:
CY7C2570KV18-400BZC
HK JDW NO:
217-CY7C2570KV18-400BZC
Description:
Surface Mount 165 Pin Memory IC CY7C2570 72 Mb kb 750mA mA 36b b
Quantity:
In Stock : 66
Step5Bar-code shipping tag
CY7C2570KV18-400BZC
    Select All
  • Mount
    165-LBGA
  • Number of Pins
    165
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2003
    165
  • Additional Feature
    PIPELINED ARCHITECTURE
  • Voltage - Supply
    1.7V~1.9V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    CY7C2570
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Memory Size
    72Mb 2M x 36
  • Number of Ports
    1
  • Nominal Supply Current
    750mA
  • Clock Frequency
    400MHz
  • Access Time
    450 ps
  • Organization
    2MX36
  • Output Characteristics
    3-STATE
  • Memory Width
    36
  • Address Bus Width
    20b
  • Density
    72 Mb
  • Standby Current-Max
    0.34A