  • CY7C25702KV18-500BZXC
CY7C25702KV18-500BZXC
advertisement
Manufacturer No:
CY7C25702KV18-500BZXC
HK JDW NO:
217-CY7C25702KV18-500BZXC
Description:
Surface Mount 165 Pin Memory IC CY7C25702 72 Mb kb 890mA mA 36b b
Quantity:
In Stock : 60
Step5Bar-code shipping tag
CY7C25702KV18-500BZXC
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
    2003
  • JESD-609 Code
    e1
  • Part Status
    Active
    165
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Voltage - Supply
    1.7V~1.9V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    CY7C25702
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Memory Size
    72Mb 2M x 36
  • Nominal Supply Current
    890mA
  • Clock Frequency
    500MHz
  • Access Time
    450 ps
  • Memory Format
    SRAM
  • Memory Interface
    Parallel
  • Organization
    2MX36
  • Output Characteristics
    3-STATE
  • Memory Width
    36
  • Address Bus Width
    20b
  • Density
    72 Mb
  • Standby Current-Max
    0.36A