  • CY7C1568V18-400BZXCT
CY7C1568V18-400BZXCT
advertisement
Manufacturer No:
CY7C1568V18-400BZXCT
HK JDW NO:
217-CY7C1568V18-400BZXCT
Description:
Memory IC CY7C1568
Step5Bar-code shipping tag
CY7C1568V18-400BZXCT
    165
  • Supplier Device Package
    165-FBGA (15x17)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    5 (48 Hours)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Technology
    SRAM - Synchronous, DDR II
  • Voltage - Supply
    1.7V~1.9V
  • Frequency
    400MHz
  • Base Part Number
    CY7C1568
  • Interface
    Parallel
  • Max Supply Voltage
    1.9V
  • Min Supply Voltage
    1.7V
  • Memory Size
    72Mb 2M x 36
  • Clock Frequency
    400MHz
  • Access Time
    450 ps
  • Memory Format
    SRAM
  • Memory Interface
    Parallel
  • Max Frequency
    400MHz