  • CY7C1518KV18-333BZI
CY7C1518KV18-333BZI
advertisement
Manufacturer No:
CY7C1518KV18-333BZI
HK JDW NO:
217-CY7C1518KV18-333BZI
Description:
Surface Mount 165 Pin Memory IC CY7C1518 72 Mb kb 520mA mA 18b b
Quantity:
In Stock : 82
Step5Bar-code shipping tag
CY7C1518KV18-333BZI
    Select All
  • Mount
    165-LBGA
  • Number of Pins
    165
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2003
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    165
  • Additional Feature
    PIPELINED ARCHITECTURE
  • Voltage - Supply
    1.7V~1.9V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Base Part Number
    CY7C1518
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Memory Size
    72Mb 4M x 18
  • Number of Ports
    1
  • Nominal Supply Current
    520mA
  • Clock Frequency
    333MHz