  • CY7C1515JV18-300BZI
CY7C1515JV18-300BZI
advertisement
Manufacturer No:
CY7C1515JV18-300BZI
HK JDW NO:
217-CY7C1515JV18-300BZI
Description:
Surface Mount 165 Pin Memory IC CY7C1515 72 Mb kb 17mm mm 1.14A mA 36b b
Step5Bar-code shipping tag
CY7C1515JV18-300BZI
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.9V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.7V
  • Memory Size
    72Mb 2M x 36
  • Number of Ports
    2
  • Nominal Supply Current
    1.14A
  • Clock Frequency
    300MHz
  • Access Time
    1 ms
    Parallel
  • Output Characteristics
    3-STATE
  • Memory Width
    36
  • Address Bus Width
    19b
  • Density
    72 Mb
  • I/O Type
    SEPARATE
  • Sync/Async
    Synchronous
  • Word Size
    36b
  • Standby Voltage-Min
    1.7V
  • Height Seated (Max)
    1.4mm
  • Length
    17mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Mount
    165-LBGA
  • Number of Pins
    165
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2003
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Voltage - Supply
    1.7V~1.9V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    1mm