  • CY7C1512V18-250BZXI
CY7C1512V18-250BZXI
advertisement
Manufacturer No:
CY7C1512V18-250BZXI
HK JDW NO:
699-CY7C1512V18-250BZXI
Package:
165-LBGA
Description:
Memory IC
Step5Bar-code shipping tag
CY7C1512V18-250BZXI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    165-LBGA
  • Supplier Device Package
    165-FBGA (15x17)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Technology
    SRAM - Synchronous, QDR II
  • Voltage - Supply
    1.7V~1.9V
  • Memory Size
    72Mb 4M x 18
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    250MHz