  • CY7C1462KV25-200AXC
CY7C1462KV25-200AXC
advertisement
Manufacturer No:
CY7C1462KV25-200AXC
HK JDW NO:
217-CY7C1462KV25-200AXC
Package:
100-LQFP
Description:
NoBL™ Memory IC NoBL™ Series
Step5Bar-code shipping tag
CY7C1462KV25-200AXC
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Supplier Device Package
    100-TQFP (14x20)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Published
    2005
  • Series
    NoBL™
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Technology
    SRAM - Synchronous, SDR
  • Voltage - Supply
    2.375V~2.625V
  • Frequency
    200MHz
  • Interface
    Parallel
  • Memory Size
    36Mb 2M x 18
  • Clock Frequency
    200MHz