  • CY7C1462AV33-200AXI
CY7C1462AV33-200AXI
advertisement
Manufacturer No:
CY7C1462AV33-200AXI
HK JDW NO:
699-CY7C1462AV33-200AXI
Package:
100-LQFP
Description:
NoBL™ Memory IC NoBL™ Series
Step5Bar-code shipping tag
CY7C1462AV33-200AXI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Supplier Device Package
    100-TQFP (14x20)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    NoBL™
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Technology
    SRAM - Synchronous, SDR
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.6V
  • Memory Size
    36Mb 2M x 18
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    200MHz