  • CY7C1461SV33-133AXC
CY7C1461SV33-133AXC
advertisement
Manufacturer No:
CY7C1461SV33-133AXC
HK JDW NO:
699-CY7C1461SV33-133AXC
Package:
100-LQFP
Description:
NoBL™ Memory IC NoBL™ Series
Step5Bar-code shipping tag
CY7C1461SV33-133AXC
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Supplier Device Package
    100-TQFP (14x14)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    NoBL™
  • Part Status
    Obsolete
  • Technology
    SRAM - Synchronous, SDR
  • Voltage - Supply
    2.375V~2.625V
  • Memory Size
    36Mb 1M x 36
  • Clock Frequency
    133MHz