  • CY7C1420KV18-333BZC
CY7C1420KV18-333BZC
advertisement
Manufacturer No:
CY7C1420KV18-333BZC
HK JDW NO:
699-CY7C1420KV18-333BZC
Description:
Memory IC
Step5Bar-code shipping tag
CY7C1420KV18-333BZC
    165-LBGA
  • Supplier Device Package
    165-FBGA (13x15)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Part Status
    Obsolete
  • Technology
    SRAM - Synchronous, DDR II
  • Voltage - Supply
    1.7V~1.9V
  • Memory Size
    36Mb 1M x 36
  • Clock Frequency
    333MHz