  • CY7C1383KV33-133AXCT
CY7C1383KV33-133AXCT
advertisement
Manufacturer No:
CY7C1383KV33-133AXCT
HK JDW NO:
217-CY7C1383KV33-133AXCT
Package:
100-LQFP
Datasheet:
Description:
Memory IC
Step5Bar-code shipping tag
CY7C1383KV33-133AXCT
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Supplier Device Package
    100-TQFP (14x20)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2004
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.6V
  • Frequency
    133MHz
  • Interface
    Parallel
  • Memory Size
    18Mb 1M x 18
  • Clock Frequency
    133MHz