  • CY7C1370SV25-167AXCT
CY7C1370SV25-167AXCT
advertisement
Manufacturer No:
CY7C1370SV25-167AXCT
HK JDW NO:
217-CY7C1370SV25-167AXCT
Package:
100-LQFP
Datasheet:
Description:
Memory IC CY7C1370
Step5Bar-code shipping tag
CY7C1370SV25-167AXCT
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Supplier Device Package
    100-TQFP (14x14)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Supply
    2.375V~2.625V
  • Frequency
    167MHz
  • Base Part Number
    CY7C1370
  • Interface
    Parallel
  • Memory Size
    18Mb 512K x 36
  • Clock Frequency
    167MHz