  • CY7C1370KV33-200AXC
CY7C1370KV33-200AXC
advertisement
Manufacturer No:
CY7C1370KV33-200AXC
HK JDW NO:
217-CY7C1370KV33-200AXC
Package:
100-LQFP
Datasheet:
Description:
NoBL™ Memory IC NoBL™ Series 20mm mm
Step5Bar-code shipping tag
CY7C1370KV33-200AXC
  • Clock Frequency
    200MHz
  • Access Time
    3ns
  • Memory Format
    SRAM
  • Memory Interface
    Parallel
  • Organization
    512KX36
  • Memory Width
    36
  • Memory Density
    18874368 bit
  • Length
    20mm
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Width
    14mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    NoBL™
  • Published
    2011
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    100
  • ECCN Code
    3A991.B.2.B
  • Additional Feature
    PIPELINED ARCHITECTURE
  • HTS Code
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.6V
  • Terminal Position
    QUAD
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm