  • CY7C1325G-100AXCT
CY7C1325G-100AXCT
advertisement
Manufacturer No:
CY7C1325G-100AXCT
HK JDW NO:
217-CY7C1325G-100AXCT
Package:
100-LQFP
Datasheet:
Description:
Surface Mount Memory IC CY7C1325 4 Mb kb 205mA mA 18b b
Step5Bar-code shipping tag
CY7C1325G-100AXCT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Number of Pins
    100
  • Supplier Device Package
    100-TQFP (14x20)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Technology
    SRAM - Synchronous, SDR
  • Voltage - Supply
    3.15V~3.6V
  • Frequency
    100MHz
  • Base Part Number
    CY7C1325
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Interface
    Parallel
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3.135V
  • Memory Size
    4.5Mb 256K x 18
  • Number of Ports
    2
  • Nominal Supply Current
    205mA
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    100MHz
  • Access Time
    8ns
  • Memory Format
    SRAM
  • Memory Interface
    Parallel
  • Address Bus Width
    18b
  • Density
    4 Mb
  • Max Frequency
    100MHz