  • CY7C1315LV18-250BZC
CY7C1315LV18-250BZC
advertisement
Manufacturer No:
CY7C1315LV18-250BZC
HK JDW NO:
217-CY7C1315LV18-250BZC
Package:
165-LBGA
Datasheet:
Description:
Memory IC
Quantity:
In Stock : 1885
Step5Bar-code shipping tag
CY7C1315LV18-250BZC
  • Package / Case
    165-LBGA
  • Number of Pins
    165
  • Supplier Device Package
    165-FBGA (13x15)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2017
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Technology
    SRAM - Synchronous, QDR II
  • Voltage - Supply
    1.7V~1.9V
  • Frequency
    250MHz
  • Interface
    Parallel
  • Memory Size
    18Mb 512K x 36
  • Clock Frequency
    250MHz