  • CY7C1313CV18-200BZXI
CY7C1313CV18-200BZXI
advertisement
Manufacturer No:
CY7C1313CV18-200BZXI
HK JDW NO:
699-CY7C1313CV18-200BZXI
Description:
165 Pin Memory IC 15mm mm
Step5Bar-code shipping tag
CY7C1313CV18-200BZXI
    Select All
  • Memory Interface
    Parallel
  • Organization
    1MX18
  • Memory Width
    18
  • Memory Density
    18874368 bit
  • Access Time (Max)
    0.45 ns
  • Length
    15mm
  • Height Seated (Max)
    1.4mm
  • Width
    13mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    165
  • Terminal Finish
    NOT SPECIFIED
  • Additional Feature
    PIPELINED ARCHITECTURE
  • Voltage - Supply
    1.7V~1.9V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Pin Count
    165
  • JESD-30 Code
    R-PBGA-B165
  • Qualification Status
    COMMERCIAL
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.9V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.7V
  • Memory Size
    18Mb 1M x 18
  • Clock Frequency
    200MHz