  • CY7C1250V18-333BZXC
CY7C1250V18-333BZXC
advertisement
Manufacturer No:
CY7C1250V18-333BZXC
HK JDW NO:
217-CY7C1250V18-333BZXC
Description:
Surface Mount 165 Pin Memory IC CY7C1250 36 Mb kb 1.08A mA 36b b
Quantity:
In Stock : 16
Step5Bar-code shipping tag
CY7C1250V18-333BZXC
    Select All
  • Base Part Number
    CY7C1250
  • Pin Count
    165
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Memory Size
    36Mb 1M x 36
  • Number of Ports
    1
  • Nominal Supply Current
    1.08A
  • Clock Frequency
    333MHz
  • Access Time
    450 ps
  • Memory Width
    36
  • Address Bus Width
    19b
  • Standby Current-Max
    0.3A
  • I/O Type
    COMMON
  • Sync/Async
    Synchronous
  • Word Size
    36b
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Published
    2004
  • JESD-609 Code
    e1
  • Part Status
    Obsolete
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Technology
    SRAM - Synchronous, DDR II
  • Voltage - Supply
    1.7V~1.9V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    1.8V