  • CY7C1163KV18-450BZC
CY7C1163KV18-450BZC
advertisement
Manufacturer No:
CY7C1163KV18-450BZC
HK JDW NO:
699-CY7C1163KV18-450BZC
Description:
Memory IC
Step5Bar-code shipping tag
CY7C1163KV18-450BZC
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Part Status
    Obsolete
  • Terminal Finish
    NOT SPECIFIED
  • Technology
    SRAM - Synchronous, QDR II+
  • Voltage - Supply
    1.7V~1.9V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Memory Size
    18Mb 1M x 18
  • Clock Frequency
    450MHz