  • CY7C1021CV33-15ZXI
CY7C1021CV33-15ZXI
advertisement
Manufacturer No:
CY7C1021CV33-15ZXI
HK JDW NO:
699-CY7C1021CV33-15ZXI
Package:
44-TSOP (0.400, 10.16mm Width)
Description:
44 Pin Memory IC 18.415mm mm
Step5Bar-code shipping tag
CY7C1021CV33-15ZXI
  • Package / Case
    44-TSOP (0.400, 10.16mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • JESD-609 Code
    e3/e4
  • Pbfree Code
    yes
    44
  • ECCN Code
    3A991.B.2.B
  • Terminal Finish
    MATTE TIN/NICKEL PALLADIUM GOLD
  • HTS Code
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    20
  • Pin Count
    44
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G44
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.63V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.97V
    Parallel
  • Organization
    64KX16
  • Write Cycle Time - Word, Page
    15ns
  • Memory Density
    1048576 bit
  • Access Time (Max)
    15 ns
  • Length
    18.415mm
  • Height Seated (Max)
    1.194mm
  • Width
    10.16mm