  • CY7C1021CV33-12VXIT
CY7C1021CV33-12VXIT
advertisement
Manufacturer No:
CY7C1021CV33-12VXIT
HK JDW NO:
217-CY7C1021CV33-12VXIT
Package:
44-BSOJ (0.400, 10.16mm Width)
Description:
Surface Mount 44 Pin Memory IC CY7C1021 1 Mb kb 28.575mm mm 85mA mA 16b b
Step5Bar-code shipping tag
CY7C1021CV33-12VXIT
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    44-BSOJ (0.400, 10.16mm Width)
  • Number of Pins
    44
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e4
  • Number of Terminations
    44
  • Terminal Finish
    NICKEL PALLADIUM GOLD
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    12GHz
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.63V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.97V
  • Memory Size
    1Mb 64K x 16
  • Number of Ports
    1
  • Nominal Supply Current
    85mA
  • Write Cycle Time - Word, Page
    12ns
  • Address Bus Width
    16b
  • Density
    1 Mb
  • Sync/Async
    Asynchronous
  • Word Size
    16b
  • Height Seated (Max)
    3.7592mm
  • Length
    28.575mm