  • CY7C1021BN-15ZXIT
CY7C1021BN-15ZXIT
advertisement
Manufacturer No:
CY7C1021BN-15ZXIT
HK JDW NO:
217-CY7C1021BN-15ZXIT
Package:
44-TSOP (0.400, 10.16mm Width)
Datasheet:
CY7C1021BN-15ZXIT
Description:
5V V Surface Mount 44 Pin Memory IC CY7C1021 1 Mb kb 130mA mA 16b b
Quantity:
In Stock : 16
Step5Bar-code shipping tag
CY7C1021BN-15ZXIT
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    44-TSOP (0.400, 10.16mm Width)
  • Number of Pins
    44
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    44
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    15GHz
  • Base Part Number
    CY7C1021
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Power Supplies
    5V
  • Memory Size
    1Mb 64K x 16
  • Number of Ports
    1
  • Nominal Supply Current
    130mA