  • CY7C0853V-100BBC
CY7C0853V-100BBC
advertisement
Manufacturer No:
CY7C0853V-100BBC
HK JDW NO:
699-CY7C0853V-100BBC
Package:
172-LFBGA
Datasheet:
CY7C0853V-100BBC
Description:
Memory IC
Step5Bar-code shipping tag
CY7C0853V-100BBC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    172-LFBGA
  • Supplier Device Package
    172-FBGA (15x15)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Technology
    SRAM - Dual Port, Synchronous
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Memory Size
    9Mb 256K x 36
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    100MHz