  • CY7C0851AV-167BBXC
CY7C0851AV-167BBXC
advertisement
Manufacturer No:
CY7C0851AV-167BBXC
HK JDW NO:
699-CY7C0851AV-167BBXC
Package:
172-LFBGA
Description:
Memory IC
Step5Bar-code shipping tag
CY7C0851AV-167BBXC
  • Package / Case
    172-LFBGA
  • Supplier Device Package
    172-FBGA (15x15)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Technology
    SRAM - Dual Port, Synchronous
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Memory Size
    2Mb 64K x 36
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    167MHz