  • CY62148EV30LL-45BVXIT
CY62148EV30LL-45BVXIT
advertisement
Manufacturer No:
CY62148EV30LL-45BVXIT
HK JDW NO:
217-CY62148EV30LL-45BVXIT
Package:
36-VFBGA
Description:
Surface Mount MoBL® Memory IC MoBL® Series CY62148 4 Mb kb 8mm mm 20mA mA 8b b
Step5Bar-code shipping tag
CY62148EV30LL-45BVXIT
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    36-VFBGA
  • Number of Pins
    36
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MoBL®
  • Published
    2003
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    36
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Supply
    2.2V~3.6V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.75mm
  • Frequency
    45GHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    20
  • Base Part Number
    CY62148
  • Operating Supply Voltage
    3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.2V
  • Memory Size
    4Mb 512K x 8
  • Number of Ports
    1
  • Nominal Supply Current
    20mA
    Parallel
  • Output Characteristics
    3-STATE
  • Memory Width
    8
  • Write Cycle Time - Word, Page
    45ns
  • Address Bus Width
    19b
  • Density
    4 Mb
  • Standby Current-Max
    0.000007A
  • Access Time (Max)
    45 ns
  • I/O Type
    COMMON
  • Sync/Async
    Asynchronous
  • Word Size
    8b
  • Length
    8mm