  • CY62146GN-45ZSXIT
CY62146GN-45ZSXIT
advertisement
Manufacturer No:
CY62146GN-45ZSXIT
HK JDW NO:
217-CY62146GN-45ZSXIT
Package:
44-TSOP (0.400, 10.16mm Width)
Datasheet:
CY62146GN-45ZSXIT
Description:
MoBL® Memory IC MoBL® Series 18.415mm mm
Step5Bar-code shipping tag
CY62146GN-45ZSXIT
  • Package / Case
    44-TSOP (0.400, 10.16mm Width)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    44
  • HTS Code
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G44
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.5V
  • Memory Size
    4Mb 256K x 16
    Parallel
  • Organization
    256KX16
  • Memory Width
    16
  • Write Cycle Time - Word, Page
    45ns
  • Memory Density
    4194304 bit
  • Access Time (Max)
    45 ns
  • Height Seated (Max)
    1.194mm
  • Length
    18.415mm
  • Width
    10.16mm