  • CY62146ELL-45ZSXI
CY62146ELL-45ZSXI
advertisement
Manufacturer No:
CY62146ELL-45ZSXI
HK JDW NO:
217-CY62146ELL-45ZSXI
Package:
44-TSOP (0.400, 10.16mm Width)
Datasheet:
CY62146ELL-45ZSXI
Description:
5V V Surface Mount MoBL® 44 Pin Memory IC MoBL® Series CY62146 4 Mb kb 18.52mm mm 20mA mA 16b b
Quantity:
In Stock : 8
Step5Bar-code shipping tag
CY62146ELL-45ZSXI
    Select All
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Frequency
    1MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    CY62146
  • Pin Count
    44
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Power Supplies
    5V
  • Memory Size
    4Mb 256K x 16
  • Nominal Supply Current
    20mA
  • Address Bus Width
    18b
  • Density
    4 Mb
  • Standby Current-Max
    0.000007A
  • Word Size
    16b
  • Standby Voltage-Min
    2V
  • Height
    1.044mm
  • Length
    18.52mm
  • Width
    10.262mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    44-TSOP (0.400, 10.16mm Width)
  • Number of Pins
    44
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V