  • CY62146ELL-45ZSXA
CY62146ELL-45ZSXA
advertisement
Manufacturer No:
CY62146ELL-45ZSXA
HK JDW NO:
699-CY62146ELL-45ZSXA
Package:
44-TSOP (0.400, 10.16mm Width)
Datasheet:
CY62146ELL-45ZSXA
Description:
MoBL® 44 Pin Memory IC MoBL® Series 18.415mm mm
Step5Bar-code shipping tag
CY62146ELL-45ZSXA
  • Package / Case
    44-TSOP (0.400, 10.16mm Width)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Series
    MoBL®
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Terminations
    44
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
    44
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G44
  • Qualification Status
    COMMERCIAL
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.5V
  • Memory Size
    4Mb 256K x 16
    Parallel
  • Organization
    256KX16
  • Memory Width
    16
  • Write Cycle Time - Word, Page
    45ns
  • Memory Density
    4194304 bit
  • Access Time (Max)
    45 ns
  • Length
    18.415mm
  • Height Seated (Max)
    1.194mm
  • Width
    10.16mm