  • CY15V104QN-50LPXI
CY15V104QN-50LPXI
advertisement
Manufacturer No:
CY15V104QN-50LPXI
HK JDW NO:
217-CY15V104QN-50LPXI
Package:
8-UQFN
Datasheet:
Description:
Excelon™-LP,F-RAM™ Memory IC Excelon™-LP,F-RAM™ Series 3.28mm mm
Step5Bar-code shipping tag
CY15V104QN-50LPXI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-UQFN
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Excelon™-LP,F-RAM™
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    8
  • Technology
    FRAM (Ferroelectric RAM)
  • Voltage - Supply
    1.71V~1.89V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-N8
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.89V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.71V
  • Memory Size
    4Mb 512K x 8
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Operating Mode
    SYNCHRONOUS
  • Clock Frequency
    50MHz
  • Memory Format
    FRAM
  • Memory Interface
    SPI
  • Organization
    512KX8
  • Memory Width
    8
  • Memory Density
    4194304 bit
  • Height Seated (Max)
    0.55mm
  • Length
    3.28mm
  • Width
    3.23mm