  • CY15B108QN-20LPXI
CY15B108QN-20LPXI
advertisement
Manufacturer No:
CY15B108QN-20LPXI
HK JDW NO:
217-CY15B108QN-20LPXI
Package:
8-UQFN
Datasheet:
Description:
Excelon™-LP,F-RAM™ Memory IC Excelon™-LP,F-RAM™ Series 3.28mm mm
Step5Bar-code shipping tag
CY15B108QN-20LPXI
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    8-UQFN
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Excelon™-LP,F-RAM™
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.6V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-N8
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.8V
  • Memory Size
    8Mb 1M x 8
  • Clock Frequency
    20MHz
  • Memory Interface
    SPI
  • Organization
    1MX8
  • Memory Density
    8388608 bit
  • Length
    3.28mm
  • Height Seated (Max)
    0.55mm
  • Width
    3.23mm