  • CY15B104QSN-108SXIT
CY15B104QSN-108SXIT
advertisement
Manufacturer No:
CY15B104QSN-108SXIT
HK JDW NO:
217-CY15B104QSN-108SXIT
Package:
8-SOIC (0.209, 5.30mm Width)
Datasheet:
Description:
Excelon™-Ultra, F-RAM™ Memory IC Excelon™-Ultra, F-RAM™ Series 5.23mm mm
Step5Bar-code shipping tag
CY15B104QSN-108SXIT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.209, 5.30mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Excelon™-Ultra, F-RAM™
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    8
  • Technology
    FRAM (Ferroelectric RAM)
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.6V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • JESD-30 Code
    S-PDSO-G8
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.8V
  • Memory Size
    4Mb 512K x 8
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Operating Mode
    SYNCHRONOUS
  • Clock Frequency
    108MHz
  • Memory Format
    FRAM
  • Memory Interface
    SPI - Quad I/O
  • Organization
    512KX8
  • Memory Width
    8
  • Memory Density
    4194304 bit
  • Length
    5.23mm
  • Height Seated (Max)
    2.03mm
  • Width
    5.23mm