  • CY15B104QSN-108LPXIT
CY15B104QSN-108LPXIT
advertisement
Manufacturer No:
CY15B104QSN-108LPXIT
HK JDW NO:
217-CY15B104QSN-108LPXIT
Package:
8-UQFN
Datasheet:
Description:
Excelon™-Ultra, F-RAM™ Memory IC Excelon™-Ultra, F-RAM™ Series 3.28mm mm
Step5Bar-code shipping tag
CY15B104QSN-108LPXIT
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    8-UQFN
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Excelon™-Ultra, F-RAM™
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.6V
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-N8
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.8V
  • Memory Size
    4Mb 512K x 8
  • Clock Frequency
    108MHz
  • Memory Interface
    SPI - Quad I/O
  • Organization
    512KX8
  • Memory Density
    4194304 bit
  • Height Seated (Max)
    0.55mm
  • Length
    3.28mm
  • Width
    3.23mm