  • CWR29NK475MBHA
CWR29NK475MBHA
advertisement
Manufacturer No:
CWR29NK475MBHA
HK JDW NO:
66-CWR29NK475MBHA
Description:
4.7μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.003mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
CWR29NK475MBHA
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2915
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Ripple Current
    220mA
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    500 mΩ
  • Height
    2.79mm
  • Length
    7.24mm
  • Width
    3.81mm