  • CWR29NC225JCFA
CWR29NC225JCFA
advertisement
Manufacturer No:
CWR29NC225JCFA
HK JDW NO:
66-CWR29NC225JCFA
Package:
F
Datasheet:
Description:
2.2μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 700mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.002mA Bulk F
Step5Bar-code shipping tag
CWR29NC225JCFA
    8 Weeks
  • Package / Case
    F
    Bulk
  • Tolerance
    5%
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Depth
    3.43mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    700mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2214
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Ripple Current
    150mA
  • Height
    1.78mm
  • Length
    5.59mm